Çocuk - Genç - Yetişkin

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

 

0216 405 13 65 - 0531 793 16 54

Deneyim Danışmanlık

Vajinusmus nedir?

Vajinusmus nedirVajinusmus, genelde fiziki bir sağlık problemine bağlı olmayan ve alt bölge kaslarının istem dışı kasılarak cinsel birleşmeye engel olması ya da ağrılı cinsel ilişki olması durumudur. Çiftlerin cinsel hayatını ciddi olarak etkileyerek psikolojik sorunlar ve evlilik sorunlarına yol açan vajinusmus, doğru zaman ve doğru teknik kullanıldığı zaman baş edilebilir bir durumdur.

Vajinal dış üçte bir kasların kişinin kendi kontrolü dışında yani istem dışı kasılmasıyla cinsel birleşme imkansız hale gelir. Bu durum vajinusmus hastalığının sebeplerinden sadece bir tanesidir. Bu problemi yaşayan kişilerde kasılma, sadece vajinal bölgede değil karın, bel, sırt ve bacak gibi bedenin pek çok bölgesinde de oluşabilmektedir.

Eğitim ve kariyer alanında büyük başarılar yakalamış kişiler vajinusmus rahatsızlığı yüzünden ciddi psikolojik hastalıklara yakalanabilmekte, evlilikler sona ermekte ve büyük psikolojik travmalar yaşanabilmektedir.

Vajinusmus Tedavisi

Vajinusmus TedavisiVajinusmus rahatsızlığı % 90 oranda psikolojik kökenlidir. Dünyaca genel kabul görmüş yaklaşım şekli Deneyim psikolojik danışmanlık merkezi uzman psikologları tarafından da başarıyla uygulanan davranışsal ve bilişsel terapi yöntemleridir.

Fiziksel nedenler ile cinsel ilişkiye girememeye neden olan yapısal bozukluklar kolay cerrahi operasyonlar ile giderilebilmektedir. Uzman psikologlarımız organik nedenler ile vajinusmus hastalığı gelişebilme ihtimaline karşılık danışmanlarımızı öncelikle jinekoloğa yönlendirerek problemin ana sebebini sorgulamaktadır. Doğru uygulanan psikolojik terapi yöntemleri ile giderilmesi mümkün olan vajinusmus günümüzde yalan yanlış uygulama ve yöntemler ile maalesef bir tabu haline gelebilmektedir.

Vajinusmus hakkında soru veya sorunlarınız için, İstanbul-Kadıköy' de hizmet veren Deneyim Psiklojik Danışmanlık merkezi 0216 405 13 65 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Mutluluk ve ömür boyu huzur beklentisi ile kurulan evlilik müessesi zaman içerisinde zafiyete uğrayarak sıkıntılı süreçlerin...

Aldatma - Aldatılma Sorunu

Aldatma Aldatılma Sorunu

Deneyim psikolojik danışmanlık özel terapi seansları düzenleyerek, çiftlerin sorunlu dönemlerini aşmasında önemli katkı...

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Psikolojik destek ile evlilik öncesi yaşanan korkuların, cinsel ve diğer sorunların, aslında ne kadar basit ve önemsiz...

Mutsuz Evlilik

Mutsuz Evlilik

Mutsuz bir evlilikte kavga, gürültü, tartışmalar, küslükler, sosyal hayattan kısıtlanma ve huzursuzluk gibi birçok...