Çocuk - Genç - Yetişkin

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

 

0216 405 13 65 - 0531 793 16 54

Deneyim Danışmanlık

Psikolog, Pedagog ve Psikolojik Danışmanlık İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Psikolojik Sorular ile ilgili En çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Psikolojik danışmanlık ile ilgili en çok sorulan soruları sizler için cevapladık…

  • Psikolojik danışmanlara kimler başvurabilir?

Aile ve evlilik gibi sorunları olan veya bireysel, cinsel ve kurumsal sorunları olan kişiler psikolojik danışmanlara başvurabilirler.

  • Psikolog, pedagog ve psikolojik danışmanlarla yapılan görüşmeler gizli kalır mı?

Bu görüşmelerde gizlilik ilkesi esastır. Pedagog, Psikolog ve Psikolojik danışmanlarımız ile olan görüşmeleriniz ve konuşulanlar uzman ile danışan arasında kalır.

  • Psikolojik danışmanlık görüşmeleri ne kadar sürüyor?

Her bir görüşme ortalama 45 – 60 dk arasındadır.

  • Seansların içeriği nedir?

Seansların en temel parçasını başvuran kişilerin aktardıkları ve sorunlarını nasıl gördükleri oluşturmaktadır. Seans boyunca karşılıklı görüşme yapılmakta ve sorunlara odaklanmaktadır. Seanslar bire bir görüşmeden, çift ve grup uygulamalarına kadar değişkenlik gösterir.

  • Depresyon nedir?

Depresyon kişinin duygusal, zihinsel, bedensel ve davranışsal gibi bazı belirtilerin görüldüğü bir durumdur. Kişi, bunu yaptığın işten zevk almama ve ruh halinin devamlı çökük olması gibi belirtilerle anlayabilir. Genellikle daralma, sıkıntı ve huzursuzluk gibi belirtiler çokça görülür. Bu durum bazen kişini duygularının alındığını düşünmesine sebebiyet vermektedir.

  • Panik atak nedir ve belirtileri nelerdir?

Panik atak genel olarak bedensel belirtiler ile başlayan korku, rahatsızlık duygusu ve devamlı bir kaygı endişesi ile devam eden bir rahatsızlıktır. Kişi devamlı olarak bir endişe ve kaygı içinde olup öleceğini, aklını yitireceğini, kötü bir şey olacağını, felç geçireceğini düşünmektedir.

En önemli belirtileri ise; çarpıntı, kalp atışlarını duyumsama, terleme, nefes alamama, göğüste daralma, bayılma hissi, ellerde kollarda ve bacaklarda uyuşma ve karıncalanma, ateş basması, kendisine ve çevreye zarar verme korkusu gibi durumlardır.

  • Evlilik danışmanlığı sorunlara çözüm bulabilir mi?

Bu gibi evlilik sorunları olan kişiler uzman psikolojik danışmanlarımız ile birebir görüşerek sıkıntılarını anlatıp sorunlarına özel çözüm bulma arayışına girmektedir. Evlilik sürecinde çiftlerin anlaşamaması, huzursuz olma hissi, fikir ayrılıkları, dini ve siyasi görüş ayrılıkları, güven bunalımı, aldatma – aldatılma gibi sorunların kişiye özel cevapları bulunarak, motivasyon verici ve yönlendirici destek sağlanıp, sorunlarının giderilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Mutluluk ve ömür boyu huzur beklentisi ile kurulan evlilik müessesi zaman içerisinde zafiyete uğrayarak sıkıntılı süreçlerin...

Aldatma - Aldatılma Sorunu

Aldatma Aldatılma Sorunu

Deneyim psikolojik danışmanlık özel terapi seansları düzenleyerek, çiftlerin sorunlu dönemlerini aşmasında önemli katkı...

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Psikolojik destek ile evlilik öncesi yaşanan korkuların, cinsel ve diğer sorunların, aslında ne kadar basit ve önemsiz...

Mutsuz Evlilik

Mutsuz Evlilik

Mutsuz bir evlilikte kavga, gürültü, tartışmalar, küslükler, sosyal hayattan kısıtlanma ve huzursuzluk gibi birçok...