Çocuk - Genç - Yetişkin

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

 

0216 405 13 65 - 0531 793 16 54

Deneyim Danışmanlık

Erken Boşalma

Erken BoşalmaCinsel işlev bozukluklarının başında gelen sorunlardan biri olan erken boşalma birçok erkeğin yaşam ve cinsel hayat kalitesini ciddi anlamda bozmaktadır. İlişkiye başlamadan veya ilişkinin hemen başında kontrol edilemeden gerçekleşen erken boşalma evli çiftlerinde en büyük sorunlarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cinsel olarak sağlıklı ve ereksiyon sorunun olmayan bir erkeğin boşalma anında kontrol yeteneği ve denetimi vardır. Sağlıklı cinsel yaşam için oldukça önemli olan kontrollü birleşme, erken boşalma nedeni ile gerçekleşmemekte ve psikolojik çöküntüler yaşanabilmektedir.

Erken Boşalma Nedenleri

Erken Boşalma NedenleriYapılan araştırmalar sonucu % 40 erkeklerde ciddi boyutlarda erken boşalma sorunu bulunmaktadır. Bu durum ilk cinsel deneyim süreci ile birlikte başlayabilmekte bazen de daha sonradan gelişebilmektedir. Ağırlıklı olarak psikolojik hassasiyetin varlığı olmak ile beraber cinsel birleşme öncesinde aşırı motivasyon, seyrek ilişki, stres, cinsel tecrübesizlik, genç yaşta yapılan sık mastürbasyon, kötü bir ilk deneyim ve partnerin ilgisizliği gibi birçok neden erken boşalma nedenleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hastalıklar Erken Boşalma Nedeni mi?

Erken boşalmanın en sık sebebi psikolojik kökenli olmasına rağmen bazı yapısal hastalıklar bu duruma neden olabilmektedir. Sinir sistemi hastalıkları, prostat, cinsel organ enfeksiyonu, şeker hastalığı ve polisitemi başlıca erken boşalma nedenleridir.

Erken Boşalma Terapisi

Erken Boşalma TedavisiFizikii bir hastalığı bulunmamasına rağmen erken boşalma sorunu olana erkeğin terapisine başlamadan önce psikolojik durumunun incelenip psikosomatik bulgu aranmalıdır. Gerekli inceleme ve değerlendirmeler yapıldıktan sonra deneyim psikolojik danışmanlık merkezi uzman psikologları uygulanacaları yöntem ve terapiler hakkında bilgilendirmektedir.

Deneyim Danışmalık merkezimize müracaat eden danışanlarımıza uygulanacak terapi hakkında bilgi verildikten sonra çalışmalara geçilir. Erken boşalma terapisinde sadece psikolojik terapi yeterli olmamaktadır. Erkeğin yalnız ve partneri ile birlikte uygulayacağı egzersiz ve çalışmalar uzman psikolog kadromuz tarafından bilimsel bir şekilde hazırlanmakta ve önemli başarılar sağlanmaktadır.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Mutluluk ve ömür boyu huzur beklentisi ile kurulan evlilik müessesi zaman içerisinde zafiyete uğrayarak sıkıntılı süreçlerin...

Aldatma - Aldatılma Sorunu

Aldatma Aldatılma Sorunu

Deneyim psikolojik danışmanlık özel terapi seansları düzenleyerek, çiftlerin sorunlu dönemlerini aşmasında önemli katkı...

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Psikolojik destek ile evlilik öncesi yaşanan korkuların, cinsel ve diğer sorunların, aslında ne kadar basit ve önemsiz...

Mutsuz Evlilik

Mutsuz Evlilik

Mutsuz bir evlilikte kavga, gürültü, tartışmalar, küslükler, sosyal hayattan kısıtlanma ve huzursuzluk gibi birçok...