Çocuk - Genç - Yetişkin

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

 

0216 405 13 65 - 0531 793 16 54

Deneyim Danışmanlık

Metropollerin Yenilenen Dertleri

Günümüzde pek çok kişi insan hayatı üzerinde vazgeçilmesi güç bağımlılıklar yaratan modern yaşam ile barışık bir şekilde verdiği nimetlerden faydalanarak yaşamını sürdürmektedir. Ancak bilinen bir gerçek var ki bu yaşam şekli sunduklarından faydalanabilmeniz ve yaşamsal fonksiyonları sürdürebilmeniz adına günümüz insanına bazı bedeller ödetmektedir.

Metropollerin Yenilenen DertleriBu bedellerden en temeli kişinin üretim çarkları arasına girerek, hatta bu çarklar arasında ezilerek yaşamını idame ettirecek maddi ölçüte ulaşmak zorunda olmasıdır.

Buraya kadar her şey yolunda görülebilir. Ancak iş yaşantısının insan doğası ile bağdaşmayan talepleri, toplumsal ilişkilerin merkezine çıkarların yerleşmiş olması, kitle iletişim araçları ile dayatma noktasında verilen mesajlar en güçlü olanların dahi çıkış bulamamasına ya da sahip olduğu değerlerin anlamsız kabul edildiği gerçeği ile yüz yüze kalmalarına neden olabiliyor.

Durum böyle olunca özellikle zihinsel işçiliğin yoğun olduğu İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde çeşitli psikolojik sıkıntılar ile mücadele eden insan sayısı epey artmıştır.

Metropol YaşantısıAnksiyete, psikolojik bağlamda çağımızın vebası olarak tanımlanan panik atak, depresyon vb. pek çok rahatsızlık Ankara, İstanbul, İzmir gibi metropollerde daha fazla görünmektedir.

Bu sorunları gidermek elbette ki profesyonel destekten ancak azımsanamayacak ölçüde de kişinin mücadele azminden geçmektedir. Profesyonelliğin ne olduğu hususuna gelince, içerisinde özellikle meslek etiğini de barındıran bir kavram olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlerde büyük bir ticari pazarmış mantığı ile yaklaşımlara, meslek etiği ile bağdaşmayan uygulamalara sık sık rastlanmaktadır. Merkezimiz bütün bu olumsuzlukların farkında olarak, kişiye en uygun yaklaşım yollarını benimseyip, danışanlarımızın maksimum fayda sağlamasını ilke edinmiştir.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Mutluluk ve ömür boyu huzur beklentisi ile kurulan evlilik müessesi zaman içerisinde zafiyete uğrayarak sıkıntılı süreçlerin...

Aldatma - Aldatılma Sorunu

Aldatma Aldatılma Sorunu

Deneyim psikolojik danışmanlık özel terapi seansları düzenleyerek, çiftlerin sorunlu dönemlerini aşmasında önemli katkı...

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Psikolojik destek ile evlilik öncesi yaşanan korkuların, cinsel ve diğer sorunların, aslında ne kadar basit ve önemsiz...

Mutsuz Evlilik

Mutsuz Evlilik

Mutsuz bir evlilikte kavga, gürültü, tartışmalar, küslükler, sosyal hayattan kısıtlanma ve huzursuzluk gibi birçok...