Çocuk - Genç - Yetişkin

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

 

0216 405 13 65 - 0531 793 16 54

Deneyim Danışmanlık

Endüstriyel Terapi

Toplum olarak genel bağlamda psikolojik terimlere yabancı olduğumuz bir gerçek, hatta psikolojik temelli pek çok problemi fiziksel bir problemmiş gibi yaklaşma ya da geçmişten gelen gelenekçi bakış açısının etkisi ile rahatsızlık kategorisinde değerlendirmeme eğilimindeyiz.

Endüstriyel TerapiÜretim alışkanlıkları ve içine girdiğimiz toplumsal ilişkiler yumağı pek çok probleme gebe olduğumuz gerçeği ile bizi yüzleşmek zorunda bırakıyor.

Endüstriyel terapi iş yaşantısının birey üzerindeki olumsuz etkilerini psikoterapi ile giderilebilmesi üzerine çalışan bir kavram olarak ortaya çıksa da kullanım şekli ve uygulamaları hem bireye hem de iş arkadaşlarını içine alan bir gruba yönelik olabilmektedir.

Bu yöntem sadece olumsuz etki yaşayan kişi ya da gruplara uygulanmak zorunda değildir. Verim açısından yüksek bir çalışma hayatı için stres yönetimi, motivasyon çatışmaların giderilmesi, ekip ruhunu aşılamak ve geliştirmek için kullanılabilmektedir.  Sayıları çok olmasa da vizyon sahibi bazı kuruluşlar bu uygulamaya yönlenmiştir.

İş TerapisiPsikoloji alanındaki önyargılarımız ve bilgi eksikliklerimiz böyle bir uygulamanın yer edinmesini maalesef pekte mümkün kılmamaktadır. Çalışan hakları konusunda yeteri kadar yol alınamaması da bu duruma tuz biber etkisi yaratıyor.

Yine de her şeye olumsuz bir pencereden bakmamak gerekli. Özellikle son yıllarda toplumun önemli bir kesimi tarafından psikoloji alanındaki uygulamalar kabul görmeye başladı.

Edinilen bilinç şüphesiz ki hem sıkıntıların giderilmesine hem de meydana çıkabilecek rahatsızlıkların daha oluşmadan önüne geçilmesine neden olacaktır.

Endüstriyel alanda kayda değer yansımalar elde edilmesi, çalışan kesimin daha sağlıklı bir ruh hali ile yaşamını sürdürmesi ve dolayısı ile üst seviyede performans sergileyerek beklentileri üst seviyede karşılaması anlamına gelir ki; kuruluşların endüstriyel terapinin gerektirdiği mantığı kurumsal vizyonlarına katması, çalışanları ile beraber kendilerine de artılar sağlayacaktır.

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Aile ve Evlilik Danışmanlığı

Mutluluk ve ömür boyu huzur beklentisi ile kurulan evlilik müessesi zaman içerisinde zafiyete uğrayarak sıkıntılı süreçlerin...

Aldatma - Aldatılma Sorunu

Aldatma Aldatılma Sorunu

Deneyim psikolojik danışmanlık özel terapi seansları düzenleyerek, çiftlerin sorunlu dönemlerini aşmasında önemli katkı...

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik Öncesi Danışmanlık

Psikolojik destek ile evlilik öncesi yaşanan korkuların, cinsel ve diğer sorunların, aslında ne kadar basit ve önemsiz...

Mutsuz Evlilik

Mutsuz Evlilik

Mutsuz bir evlilikte kavga, gürültü, tartışmalar, küslükler, sosyal hayattan kısıtlanma ve huzursuzluk gibi birçok...